Receptūra bez mikroplastmasas
Daļa no mūsu REset Plastic stratēģijas
Mikroplastmasa mūsu izpratnē
Tā kā pašlaik mikroplastmasai nav vienotas definīcijas, “Schwarz Group”, kam pieder “Lidl” un arī “Kaufland”, ir izveidojis savu definīciju: mikroplastmasas daļiņas “Lidl” izpratnē ir vizuāli identificējamas plastmasas daļiņas, kas ir mazākas par pieciem milimetriem ar nodiluma efektu un kas nešķīst ūdenī. “Lidl” piegādātājiem turpmāk tiks noteikts ievērot prasības attiecībā uz mikroplastmasu.
Pašlaik tiek ņemti vērā šādi plastmasas veidi: poliamīds (PA); polietilēns (PE); polietilēna tereftalāts (PET); poliesteris (PES); poliimīds (PI); polipropilēns (PP); poliuretāns (PUR).
“Lidl” privāto preču zīmju produktu ražošanā tiek izmantoti arī citi bioloģiski nenoārdāmi, sintētiskie polimēri cietā, sasmalcinātā, gēlveida, izšķīdinātā vai šķidrā veidā. Detalizēta informācija par šīm plastmasām ir pieejama mikroplastmasas memorandā.
Attiecībā uz produktu drošumu, visi “Lidl” produkti ir izgatavoti atbilstoši augstākajām prasībām.
Vairāk par mikroplastmasu
Kāpēc kosmētikas un ķermeņa kopšanas produktos tiek izmantota plastmasa?
Mikroplastmasai kosmētikā un ķermeņa kopšanas produktos ir dažādas funkcijas. Matu šampūnos tā, piemēram, atvieglo matu ķemmēšanu. Tāpat mikroplastmasa palīdz ātrāk iesūkties krēmiem un losjoniem un uzlabo izturību pret ūdeni saules aizsardzības produktos. Turklāt mikroplastmasa kā duļķotājs ziepēs nodrošina krēmīgu konsistenci.
Kā var atteikties no mikroplastmasas?
Mikroplastmasas vietā “Lidl” izmanto videi nekaitīgākas alternatīvas, piemēram, cietā mikroplastmasa uz poletilēna (PE) un polipropilēna (PP) bāzes dušas pīlingos tiek aizstāta ar pumeka daļiņām (perlīts) vai mazgāšanas pīlingos ar bambusa daļiņām (Bambusa Arundinacea Stem Powder).
Lai nākotnē varētu aizstāt šķidro mikroplastmasu, ciešā sadarbībā ar piegādātājiem tiek testētas alternatīvas vielas, novērtējot tādus faktorus kā produktu drošums, nekaitīgums videi, efektivitāte un tehnoloģiskā izmantojamība.
Izaicinājumi saistībā ar mikroplastmasu vidē
Mikroplastmasu, kas bioloģiski nenoārdās, jūrās var uzņemt dzīvie organismi, tādējādi barības ķēdē tā var sasniegt arī cilvēkus. Šo plastmasas daļiņu bīstamība cilvēkiem un dzīvniekiem pašlaik tiek analīzēta dažādos zinātniskos pētījumos.
Nav šaubu, ka plastmasa nav piederīga videi, tāpēc “Lidl” REset Plastic stratēģijas ietvaros iestājas par plastmasas emisiju samazinājumu.