Augot iedzīvotāju aktivitātei, par 60% palielinājies “Lidl” taromātos senioru atbalstam ziedotās taras apjoms

Taromāti kā ērta vieta, kur iedzīvotājiem ziedot labdarībai, kļūst arvien populārāki – šā gada pirmajā ceturksnī “Lidl” taromātos Latvijas vientuļo senioru atbalstam saziedoti jau 7647 eiro, kas ir par 60% vairāk nekā pērn pēdējā ceturksnī, kad šī ziedošanas iespēja sāka darboties.

26.04.2023 | Rīga

Taromāts

Visaktīvākie ziedotāji šogad ir bijuši Liepājas, Ogres un Rīgas Brīvības gatves “Lidl” veikalu klienti.

2022. gada 15. septembrī Latvijas Samariešu apvienība (LSA) sadarbībā ar “Lidl” radīja Latvijā pirmo ziedošanas iespēju taromātos vientuļo senioru atbalsta projekta “Vecums nav vientulība” ietvaros. Kopš septembra vidus Latvijas iedzīvotāji senioriem “Lidl” taromātos kopumā ir ziedojuši jau 12 484 eiro, kas nozīmē, ka labdarībai ir nodotas 124 840 tukšās taras vienības.

“Pateicoties šiem depozīta maksas ziedojumiem, Latvijā esam snieguši papildu atbalstu jau 232 vientuļiem cilvēkiem viņu ikdienas aprūpē. Mūsu aprūpētāji labi pārzina katra seniora dzīves apstākļus, tādējādi palīdzība tiek komplektēta, ņemot vērā katra cilvēka individuālas vajadzības. Visbiežāk tās ir tādas sadzīves preces kā palagi, dvieļi, tējkannas, tīrīšanas līdzekļi. Tāpat sīkās lietas, kas padara gaišāku ikdienu, bet kam līdzekļu nepietiek, piemēram, kafijai un saldumiem. Neiztrūkst arī nepieciešamība pēc dažādiem higiēnas priekšmetiem, tostarp nagu šķērītēm, vīlītēm un matu ķemmēm. Mēs senioru acīs redzam prieku par šīm rūpēm un pateicību par praktisku vēlmju īstenošanu, tāpēc aicinu visus kopā turpināt labos darbus, lai vecums nav vientulība,” saka LSA vadītājs Andris Bērziņš.

“Lidl Latvija” Korporatīvās komunikācijas departamenta vadītāja Dana Hasana uzsver: “Kad pagājušā gada septembrī kopā ar samariešiem sākām šo ziedošanas programmu, ziedošana taromātos Latvijā bija pilnīgs jaunums. Tādēļ ar prieku redzam, kā burtiski katru mēnesi pieaug ziedotās naudas daudzums un kopā ar Samariešu apvienību mēs varam palīdzēt arvien vairāk un vairāk senioriem. Liels paldies visiem ziedotājiem!”

Ziedošanas process ir maksimāli vienkāršs un atklāts – nododot taromātā iepakojumu, līdzās naudas izmaksas iespējai uz ekrāna parādās taustiņš “Ziedot”. To nospiežot, tiek veikts ziedojums par nodoto iepakojumu depozīta summu. Ir iespējams ziedot arī tikai daļu no depozīta atmaksas – var noziedot kaut vai tikai pāris pudeļu depozīta maksu, par pārējo summu paņemot čeku un izlietojot to iepirkumiem. Ziedošanā svarīgi ir katri 10 centi!

Ziedojums pilnā apmērā tiek pārskaitīts Samariešu apvienībai, kas to izmanto, veidojot paciņas ar pārtiku un ikdienas sadzīves precēm, kuras LSA darbinieki nogādā uz mājām vientuļajiem un aprūpējamajiem senioriem. Preces, ko saņem seniori, ir ļoti dažādas un atbilst tieši viņu vajadzībām - sadzīves preces un arī pārtika.

Ziedojumi taromātā tiek novirzīti senioru atbalstam pēc reģionālā principa. Piemēram, Ogres “Lidl” veikala taromātā ziedotie līdzekļi tiek izmantoti primāri Ogres novadā. Šis princips ir attiecināts uz visiem reģioniem, kur strādā Samariešu apvienība un atrodas “Lidl” veikali. Pašlaik LSA aprūpē ir vairāk nekā 2700 vientuļo senioru Latvijā, bet 23 “Lidl” veikali atrodas 12 pilsētās – Rīgā, Daugavpilī, Jūrmalā, Jēkabpilī, Jelgavā, Liepājā, Ogrē, Rēzeknē, Salaspilī, Tukumā, Valmierā un Ventspilī.

Projekta video (YT) https://ej.uz/ziedotaromataa

Par Latvijas Samariešu apvienību

LSA ir viena no lielākajām nevalstiskajām organizācijām Latvijā, kurā ir nodarbināti vairāk nekā 1000 algotu darbinieku un vairāk nekā 300 brīvprātīgo. LSA ir sertificēta kā daudzu sociālo pakalpojumu sniedzējs, ārstniecības un izglītības iestāde. LSA piedāvā daudzus sociālos, medicīniskus un apmācības pakalpojumus. Vairāk: www.samariesi.lv

Par "Lidl"

“Lidl”, kā daļa no Nekarzulmas pilsētā (Vācijā) bāzētās “Schwarz Group”, ir viens no lielākajiem pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmumiem Vācijā un Eiropā. Ar vairāk nekā 12 200 veikaliem un 220 loģistikas centriem "Lidl" pašlaik strādā 31 valstī, kā arī ir pārstāvēts Āzijā, nodarbinot ap 376 000 cilvēku. 

SIA “Lidl Latvija” tika izveidots 2018. gada februārī un savu veikalu tīklu Latvijā atvēra 2021.gada 7. oktobrī. Šobrīd “Lidl Latvija” veikalu tīklā ir jau 30 veikali 13 Latvijas pilsētās.

Mediju kontaktiem

Korporatīvās Komunikācijas departaments
pr@lidl.lv

Kategorijas


Padalies tālāk

Skatīt vairāk