Vientuļo senioru atbalstam “Lidl” un klienti kopā ziedojuši 10 tūkstošus eiro

Nepilnu četru mēnešu laikā Latvijas Samariešu apvienības un mazumtirgotāja “Lidl” kopīgi uzsāktajā labdarības projektā “Lai vecums nav vientulība” “Lidl” veikalu taromātos ziedoti gandrīz pieci tūkstoši eiro vientuļo sirmgalvju atbalstam. Pateicībā par savu klientu atsaucību “Lidl” ziedoto summu dubulto un palielina kopīgo ziedojuma apjomu līdz 10 tūkstošiem eiro.

27.01.2023 | Rīga

pie veikala

Andris Bērziņš un Dana Hasana

Šie papildu līdzekļi tiks izmantoti, lai labiekārtotu mobilās aprūpes automašīnas Kurzemes, Zemgales un Vidzemes reģionos un iegādātos palīgierīces senioru aprūpei.

Pērn 15. septembrī Latvijas Samariešu apvienība (LSA) un “Lidl” uzsāka Latvijā pirmo ziedošanas akciju taromātos, kurā iegūtos līdzekļus novirza vientuļo senioru atbalstam visā Latvijā. Īpaši aktīva ziedošana taromātos reģistrēta decembrī, kad ziedojumu apmērs trīskāršojās. Kopumā iedzīvotāji labdarībai “Lidl” taromātos ir ziedojuši depozīta maksu par 48 tūkstošiem taras vienību.

“Mēs sakām milzīgu paldies visiem ziedotājiem, jo katri 10 centi šajā projektā ir nauda, kuru kopā saliekot, mēs varam palīdzēt uzlabot vientuļo un aprūpējamo senioru sadzīves apstākļus. Redzot ziedotāju atsaucību, “Lidl” nevarēja palikt malā, un mēs dubultojām ziedoto – pievienojot vēl 5000 eiro, kas tiks izmantoti nozīmīgai vajadzībai senioru aprūpē – mobilās aprūpes automašīnu labiekārtošanai un tehnisko palīglīdzekļu iegādei,” saka Dana Hasana, “Lidl Latvija” Korporatīvās komunikācijas departamenta vadītāja.

Latvijas Samariešu apvienības (LSA) vadītājs Andris Bērziņš stāsta, ka mobilās aprūpes automašīna ir unikāls, komplekss risinājums aprūpes nodrošināšanai lauku teritorijās, kur maznodrošinātie, vientuļie seniori dzīvo apstākļos bez vannasistabas, siltā ūdens, veļasmašīnas un citām mums ierastām labierīcībām. “No sirds pateicamies katram ziedotājam un “Lidl” par iniciatīvu dubultot saziedoto summu, uzlabojot senioru dzīves kvalitāti, lai vecums nav vientulība,“ uzsver A. Bērziņš.

Katru mēnesi  “Lidl” veikalu  taromātos ziedotā naudas summa nonāk LSA rīcībā, lai sniegtu atbalstu LSA aprūpē esošiem vientuļiem senioriem programmā “Vecums nav vientulība”. Pirmās paciņas ar ikdienas sadzīves precēm un pārtiku, kas tika iegādātas par ziedoto naudu, vientuļos seniorus Rīgā un reģionos  sasniedza  jau novembrī, un tā turpinās katru mēnesi.

Svarīgi atzīmēt, ka ziedojumi taromātā tiek novirzīti atbalstam pēc reģionālā principa. Piemēram, Ogres “Lidl” veikala taromātā ziedotie līdzekļi tiek izmantoti primāri Ogres novadā dzīvojošo vientuļo senioru atbalstam, tas pats attiecas uz Ventspili, Jēkabpili vai Rēzekni un citām pilsētām, kur strādā samariešu kustība un atrodas “Lidl” veikali.

Pašreiz LSA aprūpē ir vairāk nekā 2700 vientuļo senioru Latvijā, ziedot kuriem var visā  “Lidl” veikalu tīklā jeb divdesmit vienā veikalā 12 pilsētās.

Par Latvijas Samariešu apvienību

LSA ir viena no lielākajām nevalstiskajām organizācijām Latvijā, kurā ir nodarbināti vairāk nekā 1000 algotu darbinieku un darbojas vairāk nekā 300 brīvprātīgo. LSA ir sertificēta kā daudzu sociālo pakalpojumu sniedzējs, ārstniecības un izglītības iestāde. LSA piedāvā daudzus sociālos, medicīniskus un apmācības pakalpojumus. Vairāk: https://samariesi.lv/

Par "Lidl"

“Lidl”, kā daļa no Nekarzulmas pilsētā (Vācijā) bāzētās “Schwarz Group”, ir viens no lielākajiem pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmumiem Vācijā un Eiropā. Ar vairāk nekā 12 350 veikaliem un 225 loģistikas centriem "Lidl" pašlaik strādā 31 valstī, kā arī ir pārstāvēts Āzijā.

SIA “Lidl Latvija” tika izveidots 2018. gada februārī un savu veikalu tīklu Latvijā atvēra 2021.gada 7. oktobrī. Šobrīd “Lidl Latvija” veikalu tīklā ir jau 30 veikali 13 Latvijas pilsētās.

Mediju kontaktiem

Korporatīvās Komunikācijas departaments
pr@lidl.lv

Kategorijas


Padalies tālāk

Skatīt vairāk