“Lidl Latvija” sāk izmantot 100% “zaļo” elektrību

Mazumtirdzniecības uzņēmums “Lidl Latvija” ir noslēdzis atjaunojamās elektroenerģijas piegādes līgumu ar AS “Latvenergo”.

15.10.2020 | Rīga

Lidl Logo

Ar mērķi samazināt uzņēmuma oglekļa pēdas nospiedumu vietējā un starptautiskā mērogā, visos “Lidl Latvija” veikalos, loģistikas centrā un birojā izmantos vienīgi 100% “zaļo” elektrību. Papildus, “Lidl Latvija” no “Latvenergo” ir saņēmis “Powered by Green” sertifikātu, kas apstiprina iegādātās elektrības izcelsmi.

Izdarot izvēli par labu atjaunojamajiem resursiem, “Lidl Latvija” apliecina savu gatavību īstenot klimata aizsardzības projektus. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jākobs Jozefsons iezīmē uzņēmuma ilgtspējas prioritātes: “Kā mazumtirgotājs, mēs nopietni uztveram atbildību par klimata pārmaiņām, un viens no mūsu mērķiem ir cik vien iespējams samazināt emisijas. Mēs, “Lidl”, dodam priekšroku ātri ieviešamiem risinājumiem ar būtisku pozitīvu ietekmi – kā, piemēram, pieņemot lēmumu izmantot tikai “zaļo” elektrību. Latviju uzskata par vienu no zaļākajām valstīm pasaulē, un man ir prieks, ka savā darbā izmantosim Latvijas varenā dabas resursa – Daugavas – hidroelektrostaciju radīto elektrību.” 

Kā daļa no globālās “Schwarz” mazumtirdzniecības grupas, “Lidl Latvija” pievienojoties arī starptautiskajai “Science Based Targets” iniciatīvai, apņemoties sekot zinātniski formulētiem un pamatotiem klimata mērķiem un aktīvi īstenojot efektīvus klimata aizsardzības projektus.

Par sadarbību atzinību pauž arī AS “Latvenergo” Korporatīvo klientu vadītājs Didzis Zālītis: “Ilgtspēja un atbildība pret vidi ir “Latvenergo” būtība. Lielāko daļu elektroenerģijas mēs saražojam no atjaunīgajiem resursiem Daugavas HES kaskādē. Tāpēc esam gandarīti, ka tādi uzņēmumi, kā “Lidl”, kļūst arvien ambiciozāki savos zaļajos mērķos, lietojot zaļo elektrību ne tikai daļēji, bet 100% apmērā. Mūsu zaļās elektrības produkts “Powered by Green” ir sertificēts, un tas nozīmē, ka mēs varam izsekot katras patērētās kilovatstundas izcelsmei. Eiropas Savienības valstis ir apņēmušās īstenot “Zaļo kursu” – iniciatīvu, kurai pievienoties aicināts ikviens, lai mērķtiecīgi rīkotos klimata labā. Tātad arī katrs “Lidl” klients varēs justies, ka ir pievienojies “Zaļajam kursam” un izdarījis atbildīgu izvēli.”

Par "Lidl"

Mazumtirdzniecības uzņēmums “Lidl”, kā daļa no Nekarzulmā (Vācijā) bāzētās “Schwarz Group”, ir viens no vadošajiem pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmumiem Vācijā un Eiropā. Ar aptuveni 11 900 veikaliem un vairāk nekā 200 loģistikas centriem, "Lidl" pašlaik strādā 31 valstī, kā arī ir pārstāvēts Āzijā.

Kā zemo cenu veikals, “Lidl” koncentrējas uz labākās cenas un kvalitātes attiecības nodrošināšanu saviem klientiem. Vienkāršība un sakārtoti darba procesi izpaužas "Lidl" ikdienas darbā veikalos, reģionālajos loģistikas centros un klientiem sniegtajos pakalpojumos. Nekarzulmā bāzētais “Lidl Stiftung” atbild par standartizēto darba procesu veidošanu un strukturēšanu.

"Lidl" pašlaik strādā vairāk par 360 000 darbinieku. Ikdienas darba dinamisms, spēks, kas ir šī darba rezultāts, un godīga savstarpējā sadarbība ir raksturīga "Lidl" darbam visā pasaulē.

"Lidl" uzņemas atbildību par cilvēkiem, sabiedrību un apkārtējo vidi. Ilgtspēja ir “Lidl” ikdienas darba kvalitātes solījuma rezultāts. Globāli strādājošās “Schwarz Group” apgrozījums 2021. finanšu gadā sasniedza 132,3 miljardus eiro.

Mediju kontaktiem

Korporatīvās Komunikācijas departaments
pr@lidl.lv

Kategorijas


Padalies

Skatīt vēl