“Lidl Latvija” atklāj vienu no modernākajiem loģistikas centriem Baltijā

Mazumtirdzniecības uzņēmums “Lidl Latvija”, ievērojot valstī noteiktos piesardzības pasākumus, šodien virtuāli atklāja vienu no modernākajiem un energoefektīvākajiem loģistikas centriem Baltijā.

25.01.2021 | Rīga

Jaunais Lidl loģistikas centrs

Jaunais "Lidl" loģistikas centrs

Līdz ar atklāšanu, “Lidl” loģistikas centrs Rīgā, Dzelzavas ielā 131, uzsāk savu darbību, lai jau drīzumā ar precēm un produktiem nodrošinātu veikalus ne tikai Latvijā, bet arī Igaunijā. 51 000 kvadrātmetru plašā loģistikas centra un biroju ēkas būvniecībā investēti vairāk nekā 55 miljoni eiro un tā darbības nodrošināšanai radītas vairāk nekā 150 jaunas darba vietas. Uzņēmums veicis loģistikas centra apkārtnes apzaļumošanu, iestādot 600 kokus un aptuveni 2000 krūmus. Par uzņēmuma līdzekļiem arī izbūvēts teju 1,5 kilometrus garš jaunās Dzelzavas ielas posms.

Atklājot “Lidl” loģistikas centru Rīgā, “Lidl Latvija” un “Lidl Eesti” valdes priekšsēdētājs Jākobs Jozefsons (Jakob Josefsson) norādīja: “Pagājušais gads bijis mums ļoti nozīmīgs – ir pabeigta šīs modernās ēkas būvniecība, un esam radījuši vairāk nekā 1200 jaunu darba vietu kopā šajā loģistikas centrā un mūsu topošajos veikalos. Ar katru dienu tuvojamies mirklim, kad “Lidl” veikali vērs savas durvis pircējiem. Jaunais loģistikas centrs ir būtisks atskaites punkts, jo šī ir vieta, no kuras preces katru dienu tiks piegādātas “Lidl” veikaliem visā Latvijā un vēlāk arī Igaunijā. Komandas  darbs un starptautisku ekspertu iesaiste ļāvusi mums divu gadu laikā uzbūvēt šo moderno ēku, ko šodien svinīgi un esošās situācijas prasībām atbilstoši atklājam. Domāju, tas ir optimistisks signāls mūsu kolēģiem, nākamajiem klientiem un sabiedrībai, ka mēs varam veiksmīgi darboties šajos sarežģītajos laikos un sasniegt savus mērķus.”

“Lidl Latvija” un “Lidl Eesti” valdes loceklis, reģionālās pārdošanas un loģistikas direktors Mačejs Urbanskis (Maciej Urbanski) atklāšanā uzsvēra, cik svarīga ir 150 profesionālo darbinieku komanda, kas ik dienu nodrošinās svaigas produkcijas piegādi “Lidl” veikaliem divu valstu tirgos, organizēs pārstrādes procesus un veiks kvalitātes pārbaudes. Runājot par tehnoloģiskajiem risinājumiem, M. Urbanskis atzīmēja: “Esam izmantojuši pašas progresīvākās tehnoloģijas, lai padarītu šo ēku efektīvu, drošu un ērtu ikdienas darbā. Loģistikas centrā ir sešas temperatūras zonas, mēs lepojamies arī ar vienu no lielākajām saldētavām Baltijā, EDGE sertifikātu un ilgtspējīgu pieeju ēku pārvaldībai.”

Virtuālajā atklāšanas ceremonijā ar svinīgu uzrunu piedalījās: Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieks Latvijas Republikā Kristians Helts, Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis, Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis, Vācijas-Latvijas Tirdzniecības kameras izpilddirektors Florians Šrēders. Ņemot vērā, ka loģistikas centrs ir vieta, kur tiks komplektēti pasūtījumi “Lidl” veikaliem, virkne viesu un sadarbības partneru attālinātā, tomēr kopīgā aktivitātē viens otram simboliski pasniedza iepirkumu ratiņu modelīti. Iepirkuma ratiņiem sasniedzot “Lidl Latvija” loģistikas centru, tas tika oficiāli atklāts.

Vācijas Federatīvās Republikas Ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Kristians Helts (Christian Heldt) apsveica “Lidl Latvija” komandu ar jaunu sākumu un izteica gandarījumu par nozīmīgām Vācijas investīcijām Latvijā līdz ar “Lidl” attīstību. “Tas ir labs signāls šajos ekonomiski sarežģītajos laikos mums visiem – jaunas darba vietas, iespēju dažādība patērētājiem. “Lidl” filozofija vienmēr balstās uz ciešu sadarbību ar vietējiem ražotājiem, un tas nozīmē – potenciālām eksporta iespējām vietējiem ražotājiem,” uzsvēra K. Helts.

Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis atklāšanā sveica “Lidl” komandu ar ienākšanu Latvijā un izteica cerību, ka “šāda globāla spēlētāja ienākšana būs gan konkurenci veicinoša, gan arī draudzīga pircējiem.” “Man prieks, ka “Lidl” ienākšana rada jaunas darba vietas Latvijā un ceru, ka “Lidl” veikali būs jauna noieta vieta arī Latvijas ražotājiem. Vēlu “Lidl” komandai veiksmi tālākā attīstībā, un labprāt gaidīsim iespēju apmeklēt veikalus!” savā uzrunā vēlēja A. Teikmanis.

Savukārt Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis atzinīgi novērtēja uzņēmuma veiktās investīcijas infrastruktūras attīstībā pilsētā: “Bez plaša mēroga investīcijām nav iedomājama sekmīga pilsētas attīstība, tāpēc esam priecīgi, ka Rīga ir izvēlēta kā vieta “Lidl” loģistikas centra un veikalu tīkla veidošanai. Pašvaldībai ir liels prieks par katru jaunu un drošu būvi un jaunu darba vietu rašanos. Ir arī ļoti nozīmīgi, ka līdz ar jauno būvi tiek sakārtota apkārtējā vide, radot gan jaunas ielas, gan atpūtas zonas.”

Savukārt Vācijas-Latvijas Tirdzniecības kameras izpilddirektors Florians Šrēders (Florian Schröder) savā uzrunā norādīja uz trīs būtiskiem ieguvumiem Latvijas un Igaunijas ekonomikā līdz ar “Lidl” ienākšanu: “Pirmkārt, “Lidl” ir vienmēr investējis savos darbiniekos un to apmācībā; otrkārt, veselīga konkurence ir pozitīva tendence mazumtirdzniecības attīstībā, un treškārt, “Lidl” ienākšana Latvijā ir labs signāls patērētājiem abos tirgos, jo šī mazumtirgotāja pieeja visā pasaulē balstās uz labāko cenas un piedāvājuma attiecību.” 

Fakti par “Lidl Latvija” loģistikas centru Rīgā:

“Lidl Latvija” loģistikas centra būvniecība, ko nepilnu divu gadu laikā īstenoja būvkompānija “Merks”, tika uzsākta 2018. gada oktobrī un izmaksāja vairāk nekā 55 miljonus eiro. Vērienīgā projekta realizācijā iesaistījās vairāk nekā 350 eksperti no Itālijas, Polijas un citām Eiropas valstīm.

Vairāki simti darbavietu un labiekārtota vide
Jaunā loģistikas centra platība ir 51 tūkstotis kvadrātmetru. To veido 45 tūkstošu kvadrātmetru liela noliktavu zona, kas līdzvērtīga sešiem futbola laukumiem. Atlikušo ēkas daļu aizņem biroja telpas. Rūpējoties par 150 loģistikas centra un vairāk nekā 200 biroja darbinieku darba vides kvalitāti, šeit izveidota arī ēdnīca un atpūtas telpas. Par uzņēmuma līdzekļiem apzaļumota apkārtējā teritorija - iestādīti 600 koki un aptuveni 2000 krūmi. Izbūvēts teju 1,5 kilometrus garš Dzelzavas ielas posms, kas ir nozīmīgs solis ieplānotajai Dzelzavas ielas un autoceļa P4 savienojuma izveidei Stopiņu novadā.

EDGE sertifikāts un ilgtspējīgi risinājumi
Loģistikas centra celtniecībā izmantoti ilgtspējīgi būvmateriāli un videi draudzīgi tehniskie risinājumi, sākot ar siltuma atkārtotu izmantošanu līdz efektīvai ūdens izmantošanai. Tāpēc ēkai piešķirts EDGE sertifikāts, kas apliecina vismaz 24% enerģijas un 27% ūdens ietaupījumu. Tāpat jaunais loģistikas centrs izmanto tikai 100% atjaunojamo elektrību, ko nodrošina “Latvenergo”.

Īpaši domāts par ilgtspēju, kas ir viena no “Lidl” pamatvērtībām. Atkritumu šķirošanas zonā atrodas četras industriālās preses: kartona, koka, krāsainās un bezkrāsainās plastmasas sagatavošanai tālākai pārstrādei. Īpaša vieta izveidota arī tekstilmateriālu šķirošanai. Kopumā šeit tiks šķiroti vairāk nekā 30 atkritumu veidi. Turklāt visā piegādes ķēdē tiek izmantotas gan ierastās koka, gan pārstrādātās plastmasas paletes.

Sešas temperatūras zonas
Produktu kvalitatīvu uzglabāšanu nodrošina sešas temperatūras zonas (-24°C – saldētiem produktiem, +1°C – svaigajiem, piemēram, piena un gaļas produktiem, +4°C un 90-95% mitruma – eksotiskajiem augļiem un dārzeņiem, +14°C – augļiem un dārzeņiem, +20°C – īpašā zona šokolādei, +18°C – pārējiem produktiem), tādējādi vienā ēkā droši tiek uzglabāti visi “Lidl” svaigās un saldētās produkcijas veidi, nodrošinot tiem nepieciešamo temperatūru un gaisa mitrumu.

Kvalitātes pārbaudes
Lai nodrošinātu kvalitatīvus un svaigus produktus veikalos, “Lidl” veic dažādas pārbaudes jau loģistikas centrā. Augļiem un dārzeņiem tiek veiktas īpašas kvalitātes pārbaudes katrai piegādei, kā arī izlases veidā pārbaudīta pesticīdu esamība tajos. Šīs analīzes veic neatkarīga laboratorija Vācijā, jo “Lidl” standarti paredz, ka pieļaujamai pesticīdu normai ir jābūt par trešdaļu mazākai nekā to nosaka starptautiskie standarti.

Inovatīva aukstuma kamera
Lielāko daļu no siltumapgādes loģistikas centrā veido otrreizēji izmantota siltumenerģija, kas iegūta kā blakusprodukts no aukstuma kameras. Lai uzlabotu darba efektivitāti zemas temperatūras vidē, aukstuma kamera aprīkota ar inovatīviem gravitācijas plauktiem. Savukārt vienmērīgu klimatu plašajās telpās uztur automatizēta termoregulācija.

Palešu plaukti trīs kilometru garumā un moderna iekrāvējtehnika
Operatīvu preču komplektēšanu “Lidl” Latvijas un Igaunijas veikaliem loģistikas centrā nodrošinās 125 tehnikas vienības, kas pa 87 rampām saņems un izsniegs vismaz 12 metru augstos palešu plauktos izvietotas preces. Plauktu kopējais garums sasniedz trīs kilometrus.

Par "Lidl"

“Lidl”, kā daļa no Nekarzulmas pilsētā (Vācijā) bāzētās “Schwarz Group”, ir viens no lielākajiem pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmumiem Vācijā un Eiropā. Ar vairāk nekā 12 200 veikaliem un 220 loģistikas centriem "Lidl" pašlaik strādā 31 valstī, kā arī ir pārstāvēts Āzijā, nodarbinot ap 376 000 cilvēku. 

SIA “Lidl Latvija” tika izveidots 2018. gada februārī un savu veikalu tīklu Latvijā atvēra 2021.gada 7. oktobrī. Šobrīd “Lidl Latvija” veikalu tīklā ir jau 30 veikali 13 Latvijas pilsētās.

Mediju kontaktiem

Korporatīvās Komunikācijas departaments
pr@lidl.lv

Kategorijas


Padalies tālāk

Papildmateriāli
Skatīt vairāk