Vientuļo senioru aprūpei “Lidl” taromātos pērn ziedots 31 tūkstotis eiro

2023. gadā Latvijas iedzīvotāji turpināja aktīvi iesaistīties taras depozīta ziedošanas projektā “Vecums nav vientulība”, kuru “Lidl” īsteno sadarbībā ar Latvijas Samariešu apvienību (LSA).

24.01.2024 | Rīga

tromāts

“Lidl” veikalu taromātos pērn šim projektam ziedoti vairāk nekā 300 tūkstoši taras vienību – tādējādi savācot gandrīz 31 tūkstoti eiro Latvijas vientuļo un maznodrošināto senioru atbalstam.

Šie līdzekļi Samariešu apvienībai 2023. gadā ļāvuši palīdzēt gandrīz tūkstotim vientuļo senioru visā Latvijā visa gada garumā, iepriecinot viņus ar ikdienā nepieciešamajām higiēnas precēm, pārtiku, sadzīves precēm, kā arī sniedzot pamata aprūpes pakalpojumus izbraukumos ar mobilo aprūpes busiņu.

Taromātos ziedotie līdzekļi tiek izmantoti pēc reģionālā principa – tā, lai ziedojumus no konkrētā veikala saņem apkārtējā reģiona sirmgalvji - ziedotāju novadnieki.

“Kas lielākajai daļai no mums ir pašsaprotama ērtība, tas šiem senioriem ir mazais sapnis – jauna sega, palags, tējkanna, putekļu sūcējs, panna vai vienkārši saldumiņi pie tējas. Mūsu labdarības projektam ziedotos līdzekļus pilnībā izmantojam šo mazo sapņu piepildīšanai, uzlabojot sirmgalvju dzīves kvalitāti un dāvājot rūpes un sajūtu, ka viņi nav aizmirsti. Pieaugot ziedotāju atbalstam, varam sarūpēt arī ļoti nepieciešamo mazo sadzīves tehniku un palīglīdzekļus un, kas ne mazāk svarīgi – vairāk apciemojumu un socializēšanās aktivitātes. Piemēram, Jelgavas novadā sarīkojām Senioru dienai veltītu sanākšanu ar svētku galdu. Esam ļoti pateicīgi visiem cilvēkiem, kas ziedo un izrāda rūpes par vientuļajiem sirmgalvjiem mūsu vidū,” stāsta Andris Bērziņš, Latvijas Samariešu apvienības vadītājs.

“Ziedojums, izmantojot taromātu, ir jauna prakse Latvijā un brīnišķīga iespēja vienlaikus izdarīt divus labus darbus – parūpēties par to, lai tara nonāk pārstrādē un vienkāršā veidā ziedot cēlam mērķim. Tādēļ 2022. gada 15. septembrī “Lidl” uzsāka sadarbību ar LSA, kļūstot par pirmo mazumtirgotāju Latvijā, kurš sniedza iedzīvotājiem iespēju ziedot taromātos saņemto depozīta maksu labdarības mērķiem,” stāsta “Lidl Latvija” Korporatīvās komunikācijas departamenta vadītāja Dana Hasana.

Viņa uzsver, ka cilvēku iesaiste labdarības iniciatīvā “Lai vecums nav vientulība” gada laikā ir bijusi noturīga. “Tas ir ļoti būtiski un nozīmē, ka vientuļie vecāka gadagājuma cilvēki, par kuriem rūpi tur samarieši, šo gadu pavadīja kaut mazliet laimīgāki. To izdevies sasniegt ar 26 veikalu taromātiem Latvijā, un mēs ticam, ka līdz ar jaunu veikalu parādīšanos šajā gadā ziedoto līdzekļu būs vēl vairāk,” saka “Lidl” pārstāve.

Ziedoto līdzekļu apjoma ziņā iedzīvotāji bijuši īpaši atbalstoši 2023. gada decembrī, kad ar depozīta sistēmu labdarībai ziedots par trešdaļu vairāk kā vidēji citos mēnešos.

Rīgā iespēju ziedot visbiežāk izmantojuši “Lidl” Brīvības ielas veikal klienti Teikā. Šajā depozīta punktā gada laikā ziedoti 2826,90 eiro. Citviet Latvijā lielākā labdaru aktivitāte vērojama Ogrē (2038,40 eiro), Liepājā (2199,40 eiro) un Valmierā (1688,80 eiro).

Ziedot depozīta maksu LSA aprūpēto vientuļo senioru atbalstam ir pavisam vienkārši – nododot savu tukšo taru visos “Lidl” veikalu taromātos, naudas izmaksas iespējas vietā uz ekrāna jāizvēlas podziņa “Ziedot”. LSA projekts “Vecums nav vientulība” automātiski saņems šo summu, kas tiks izmantota konkrētā reģiona senioru atbalstam.

Par projektu “Vecums nav vientulība”

Ziedojumi ar LSA starpniecību ir pārvērsti par maznodrošinātiem, vientuļiem senioriem nepieciešamām precēm visā Latvijā. Lai nodrošinātu cilvēka dzīves cienīgus apstākļus, LSA par ziedojumu naudu senioriem nogādā higiēnas preces (šampūni, krēmi/balzāmi rokām/kājām, nagu vīlītes, šķērītes, vate), mājsaimniecības preces (trauku mazgāšanas līdzekļi un sūkļi, veļas pulveri, stikla tīrīšanas līdzekļi, katli, tējkannas, maisiņi produktu saldēšanai), mājas un tekstila preces (dvieļi, palagi, spaiņi), kā arī pārtikas preces, ko seniori ikdienā nevar atļauties (tēja, kafija, zupas, eļļa, buljoni, zivju un gaļas konservi, cepumi, sula, desiņas, džems, siers, šokolāde u.c.).

Nodotās taras līdzekļu ziedošanas iespēja taromātos Latvijā pirmo reizi tika ieviesta pirms gada – 2022. gada 15. septembrī, kad “Lidl” uzsāka sadarbību ar LSA. Projekta nosacījumi paredz, ka ziedotā nauda tiek izlietota tieši tā reģiona senioru atbalstam, kurā ir veikts taras depozīta ziedojums. Palielinoties ziedotāju aktivitātei, parādās iespējas iegādāties ne tikai sadzīves preces, bet arī daudziem senioriem tik vajadzīgos palīglīdzekļus, piemēram, staigāšanas rāmjus, kruķus. Tāpat arī tiek plānotas nelielas socializēšanās aktivitātes, lai tiešā veidā kliedētu veco cilvēku vientulību un sociālo atstumtību.

Par Latvijas Samariešu apvienību

LSA ir viena no lielākajām nevalstiskajām organizācijām Latvijā ar vairāk nekā 1000 algotiem darbiniekiem un vairāk nekā 300 brīvprātīgajiem. LSA ir sertificēta kā daudzu sociālo pakalpojumu sniedzējs, ārstniecības un izglītības iestāde. LSA piedāvā daudzus sociālos, medicīniskus un apmācības pakalpojumus. Vairāk: www.samariesi.lv

Par "Lidl"

“Lidl”, kā daļa no Nekarzulmas pilsētā (Vācijā) bāzētās “Schwarz Group”, ir viens no lielākajiem pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmumiem Vācijā un Eiropā. Ar vairāk nekā 12 200 veikaliem un 220 loģistikas centriem "Lidl" pašlaik strādā 31 valstī, kā arī ir pārstāvēts Āzijā, nodarbinot ap 376 000 cilvēku. 

SIA “Lidl Latvija” tika izveidots 2018. gada februārī un savu veikalu tīklu Latvijā atvēra 2021.gada 7. oktobrī. Šobrīd “Lidl Latvija” veikalu tīklā ir jau 30 veikali 13 Latvijas pilsētās.

Mediju kontaktiem

Korporatīvās Komunikācijas departaments
pr@lidl.lv

Kategorijas


Padalies tālāk

Skatīt vairāk